Laminasyonluk

Laminasyon ürünleri; iki veya daha fazla sayıdaki tabakaların çeşitli yöntemler ile tek bir katman haline getirilmesi ile oluşturulmuş ürünlerdir. Tabakaların çeşitli yöntemler ile tek bir katman haline getirilmesi işlemine Laminasyon, katmanların birleştirilmesi işlemine ise Lamine etme denilmektedir. Lamine etme genelde plastik filmler kullanılarak Isı, Basınç veya Yapıştırıcı yardımı ile tabakaların birleştirilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Laminasyon ürünlerine Kompozit ürünler de denilmektedir.

Laminasyon işlemlerinde yoğun olarak Metal Folyolar, Plastik Filmler, Kağıtlar ve Endüstriel ürünlerden üretilmiş tabakalar kullanılmaktadır. Metal folyolarda başlıca Alüminyum Folyo, Bakır Folyo ve Çelik Folyo, Plastik filmler de ise Polyester Film, PVC Film, PE Film ve PP Film yaygın olarak kullanılmaktadır.

Laminasyon ürünleri ambalaj sektörü başta olmak üzere hemen hemen tüm sektörlerde farklı yapılarda farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Laminasyon ürünleri; metal folyoların bariyer ve iletkenlik özellikleri, plastik filmlerin yüksek mukavemet ve yalıtım özellikleri, kağıtların ise nem tutma özelliklerinden aynı anda faydalanabilmek için tercih edilmektedirler.

Bu kategoride ürün bulunamadı.
Gündoğdu Polimer Pls.İnş.San.Dış.Tic.Ltd.Şti. © since 2006
Powered By Üsküdar Ajans